Bitkisel Kürler ile Sivilce ve Siyah Noktalara Elveda

Siyah noktalar kadın-erkek genç-yaşlı hepimizin ortak problemi. Gün içinde hava kirliliğinden dolayı yüzümüzde biriken kirler, yağlar bu cilt problemine sebep oluyor. Peki kurtulmak mümkün değil mi? Evde sizin de kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz bu tarifler sayesinde siyah noktalarınızdan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz ayrıca böylece pahalı kremler ve makyaj malzemelerine para vermeden ucuz ve kolay tarifler ile yüzünüzde siyah noktalara elvada diyebileceksiniz.Böylece o pürüzsüz ve rüyalarınızda istediğiniz yüze ve cilde sahip olacaksınız. İşte o tarifler;

Bal ve tarçın
1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını karıştırın. Yüzünüzde siyah nokta olan bölgelerinize uygulayın ve 5 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Limon suyu
1 limon suyu ve 1 çay kaşığı tuzu karıştırın gece yatmadan yüzünüze sürün. Tüm gece bekledikten sonra sabah yüzünüzü yıkayın. eğer limondan dolayı cildiniz gerilirse biraz nemlendirici sürebilirsiniz.

Karbonat karışımı
1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı şeker, biraz su ve balı karıştırın. 5 dakika bekletin ve yüzünüzü durulayın.

Bal maskesi

Sade balı yüzünüze komple sürün. 20 dakika bekletin ve muhteşem sonucu kendiniz görün.

Siyah noktasız yeni hayatınıza hoşgeldiniz 🙂

 

Zerdeçal, anti bakteriyel, antiseptik ve antienflamatuvar özellikleri ile sivilceler için en iyi bitkisel çözümler arasında yer almaktadır. Pek çok cilt sorununun tedavisi için üretilen ürünlerin içeriğinde bulunan zerdeçal, iltihaplar sonucu oluşan kızarıklığı gidermede ve sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Sivilceler İçin Zerdeçal Maskesi
Gereken Malzemeler:

-1/4 yemek kaşığı zerdeçal

-1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Sivilcelerinizi tedavi etmek için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu cilt maskesini hazırlamak için bir kasenin içine zerdeçalı ve balı ekleyip iyice karıştırın. Cildinizdeki sorunlu bölgelere bir makyaj pamuğu ile karışımı sürün. Yüz maskesini 15 dakika beklettikten sonra yıkayarak temizleyebileceğiniz gibi gece boyunca da bekletebilirsiniz. Gece bekletecekseniz bir yara bandı ile zerdeçal sürdüğünüz bölgelerin üzerini kapatmalısınız, aksi takdirde zerdeçal kumaşlar üzerinde leke bırakabilir.

Related posts

Leave a Comment