Bebeklerin Huzursuz Olmasının Sebepleri

Bebekler dünyanın en tatlı, en sevimli varlıklarıdır. Her ne kadar sevimli olsalar, minicik yapıları ile sevimlilik abidesi olsalar da zaman zaman onlar da huzursuz olabilir ve anne babalarına da aynı huzursuzluğu yaşatabilirler. Bebeklerin genel anlamda huzursuz olmasına neden olan şeyler acıkmaları, hastalanmaları, altlarının kirlenmesi ve uykularının gelmesidir. Altı kirlenen bebeğiniz temizleninceye kadar rahatsızlık duyacağı için ağlamaya, mızmızlanmaya başlayacaktır. Altını değiştirdiğiniz halde hala ağlayan ya da durduğu yerde durmayıp hoş olmayan şeyler yapan bebeğinizin başka bir sıkıntısı var demektir. Böyle bir durumda bebeğinizi huzursuz edebilecek olan her şeyi tek tek kontrol edin. Her şeyi tek tek kontrol ederseniz mutlaka huzursuzluğun sebebini bulursunuz ve sorun ortadan kalkar.Bebeklerin huzursuz olmaları, huzursuz bebeği huzura kavuşturma, bebeklerin huzurunu kaçıran şeyler

Huzursuz bebeği sakinleştirme

Huzursuz olan bebekleri sakinleştirmenin en basit yolu dikkatini dağıtmadır. Birçok bebek ilgisini çeken bir şeyler olunca o anki huzurluğunu unutur ve dikkatini o şeye verir. Bazı bebekler anne babalarının el kol hareketlerini izlemeyi sever, bazıları ile kendileri ile sohbet edilmesinden hoşlanır. Her ne kadar anlamıyor olsalar da bebekler bir yetişkin konuşurken anlıyormuş gibi onu dinlerler. Ses tonunuz yumuşak olursa ve bebeğinize huzur veriyorsa sizi dinlemekten keyif alacaktır.

Uyutma Sorunu çözecektir

Bir türlü huzursuzluğunu gideremiyorsanız bebeğinizi uyutmayı deneyin. Ayaklarınızda sallayarak, beşiğinde sallayarak bebeğinizi uyutabilirsiniz. Bazı bebekler arabada gezerken uyumayı sevmektedir. Eğer sizinkinin de böyle bir huyu varsa araçta turlarken onu uyutabilirsiniz.

Ilık bir duş sakinleştirici olacaktır

Ne yaptıysanız ne ettiyseniz bir türlü bebeğinizi sakin ve huzurlu bir hale getiremediyseniz ılık duş aldırın. Suyun rahatlatıcı etkisi sonucunda bebeğiniz biraz daha rahatlayacaktır. Duş sonrasın hafif bir masaj yaparak uyku geliş süresini hızlandırabilir ve böylece bebeğinizin huzurlu bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment