BARİYER SİSTEMİ KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Günümüzdeki yaşam şartlarının ve de teknolojinin geçmişe oranla gösterdiği gelişmeler sayesinde artık neredeyse her orta gelirli ailenin en az bir tane kişisel otomobili bulunmaktadır. Bu da özellikle nüfusun kalabalık olduğu büyük şehirlerde araç sahiplerinin park yeri bulmasını zorlaştırmakta, bu da otoparkların inşa edilmesine neden olmaktadır.bariyer sistemi kullanımı, bariyer sistemlerinin kullanım alanları, bariyer sistemi nerelerde kullanılır

İster özel otoparklarda ister iş yeri ve site otoparklarında giriş çıkış yapan araçların kontrol edilmesi önemli bir zorunluluktur. Özel otoparklarda ücret nedeniyle, iş yeri veya site gibi sadece belli kişilerin kullanımında açık otoparklarda da yabancı kişilerin girişlerinin engellenmek istenmesi nedeniyle giriş çıkışlar kontrol ve kayıt altında tutulur. Bunu sağlamanın en kolay yöntemi de bariyer sistemi kullanmaktır. Bu sistemler araçların her istediklerinde otoparka giriş çıkış yapmasını engellemektedir. Bu sistemlere bağlanan cihazlarla giriş çıkışlar kart, şifre veya parmak izi şartıyla yapılmaktadır. Ayrıca bu sistemlere entegre edilen yan sistemler sayesinde de istediğiniz an otoparktaki araçlar hakkında rapor alabilir ya da boş olan yerleri öğrenebilir ve hatta hangi aracın kaç saat otoparkta kaldığını görebilirsiniz.

Bariyer sistemleri özel otoparklarda öncelikle araçların içeriye kaçak bir şekilde giriş yapmasını engellemek için kullanılır. Bunun yanı sıra içerideki araçların kaç saat kaldıklarının takibi yapılarak ücretleri hesaplanır. İş yeri ve site gibi şahsi otoparklardaysa bariyer sistemleri öncelikle buralarda çalışan veya oturan kimseler haricindeki kişilerin giriş yapmasını engellemek amacıyla kullanılır.

Related posts

Leave a Comment