Ateş Grubu Burçları Hangileridir? Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Astrolojide burçlar elementlere göre sınıflandırılmıştır. Bu elementler 4 tane olup; ateş, hava, su ve toprak şeklindedir. Bu sınıflandırma benzerliklere göre yapılmıştır. Burcun sahip olduğu element sınıfı; miza., karakter, kişilik ve doğa gibi özellikler üzerinde etkilidir. Ateş grubu burçları da öne çıkan gruplar arasındadır. Peki ateş grubu burçları hangileridir?ateş grubu burcu, ateş grubunda bulunan burçlar, ateş grubu burç özellikleri

Ateş grubu burçları; koç, aslan ve yaydır. Ateş gruplarının en öne çıkan özellikleri yaratıcı ve cesur olmalarıdır. Onların organizasyon ve planlama becerileri son derece gelişmiştir. Organizatör, rehber, yaşam koçu gibi meslekler genellikle ateş grubu burçlarından çıkmaktadır. Onların duygusal yönleri fazla gelişmiş değildir. Öfkelerinin kurbanı oldukları çok olmuştur. Konuşmaları ve hareketleri ile insanlar üzerinde çok kolay etki bırakabilirler.

Ateş grubu burçlarından koç burcunun en ön plana çıkan özelliği bitmek bilmeyen enerjileridir. Onlar özgüvenleri ile oldukça dikkat çekerler. Atılgan ve azimli bir yapıları vardır. Hırsları vardır ve pes etmeyi sevmezler. Kimi zaman bu yönlerinden dolayı kolayca öfkelenebilirler. Sabırsızlardır. Liderlik yetenekleri gelişmiştir. Aşkta bağlı ve tutkuludurlar. Statüye, paraya ve unvana önem verirler. Sosyal ilişkilerde pek başarılı değillerdir. Her zaman gerçekçi bir yapıları vardır. Hayal kurmayı sevmezler.

Ateş grubu burçlarından aslan burcunun en ön plana çıkan özelliği gururlu ve güçlü bir karaktere sahip oluşları vardır. Özgüvenli insanlardır. Haklı olmaya önem verirler. Hırslarının kurbanı olabilirler. Hedefleri her zaman yüksektedir. Sevgi ve aşk konusunda çoğu zaman başarılıdırlar. Sadık ve dürüstlerdir. Gösterişe ve paraya önem verirler. Her zaman bakımlı ve düzenlidirler. Kendilerini değerli görürler ve her zaman en iyisini hak ettiklerini düşünürler. Başarıya önem verirler.

Ateş grubu burçlarının sonuncusu yay burçları her zaman yüksek enerjili, pozitif ve yeteneklidir. Öğrenmek onlar için sonu gelmeyen bir yolculuktur. Kültürel konulara önem verirler. Farklı yerler görmeyi severler. Girişken ve sosyallerdir. Arkadaş ortamlarının en neşeli ve esprili kişileridir. Özgürlüklerine fazlasıyla önem verirler. Aşkta başarılıdırlar ancak kısıtlanmayı sevmezler. Şansları çoğu zaman açık burçlardan biridir. Düşündüklerini yapmak konusunda hiç geri durmazlar.

Related posts

Leave a Comment