Android Telefonlardan Silinmiş Veriler Kurtarılabilir Mi?

Yanlışlıkla telefonunuzdaki bütün kısa mesajları sildiniz mi? Kesinlikle bu konuda panik yapmamalısınız. Hepsini kurtarmanız %90 ihtimalle mümkündür. Yalnızca dikkat etmeniz gereken tek bir püf nokta bulunuyor oda zamandır. Silinen verilerinizi geri getirmekte ne kadar gecikirseniz dosyaları geri getirebilme ihtimaliniz de sürekli olarak düşmektedir. Çünkü silinen verinin üzerine başka bir şey yazılırsa kurtarmak imkansızlaşmaktadır. Ancak elinizi çabuk tuttuğunuz taktirde kurtarma işlemi bir kaç dakikada halledilmektedir. Kaybolmuş verilerinizi kurtarmak sandığınız kadar zor değil ama kolayda değildir.android telefondan veri kurtarma, android telefondan silinenleri geri alma, androidde silinen veri nasıl kurtarılır

Android Telefonlardan Silinen veriler nasıl kurtarılıyor?

Her programın kendine has bir yolu veya kendine özgü bir ara yüzü bulunuyor, fakat mantık hepsinde aynıdır. Öncelikle bu konuda belirtilen programlardan birisini bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Android Data Recovery programını indirebilirsiniz. Kurma işlemi tamamlandıktan sonra ise bilgisayarınızdan programı açmalısınız. Bu esnada Android cihazınızı hata ayıklama moduna almanız gerekmektedir.  Program açıldıktan sonra ise verileri kurtarmak istediğiniz Android cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamalısınız. Program otomatik olarak görmektedir. Telefonunuzu USB hata ayıklama moduna alınız. Gerekli onaylamaları verdikten sonra program cihazınızı detaylı şekilde tarayacak ve özellikle silinmiş öğeleri kolaylıkla bulacaktır. Telefonunuzdan kurtarmak istediğiniz verileri seçerek işlemi başla bilirsiniz. Silinen verilerinizi kurtarmak için bilgisayarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz çeşit çeşit uygulamalar bulunmaktadır. Kimi uygulamalara ücretsiz olarak erişmek mümkün olurken kimileri ise ücretlidir. Ancak genel olarak temelde hepsi aynı görevi yerine getirmektedirler; bu yazılımlar ise, USB kablosuyla bilgisayarınıza bağladığınız telefonunuzun hafızasını tarıyor ve aynı zamanda son silinmiş öğeleri bulmaktadır. Bütün işlem 4 basamaktan oluşmaktadır, bağlanması, taranması, görüntüleme ile kurtarmadır.

Android Telefonlardan SMS’leri yanlışlıkla silmenin önüne nasıl geçilir?

Kazayla SMS’lerinizi sildiğiniz için kimi zaman sorunlar yaşadınız mı? Bu tarz sorunları yaşamanız için işlerinizi garantiye almalısınız. SMS’lerinizin otomatik yedeğini almaya özen göstermelisiniz. Böylelikle her hangi bir SMS’i sildiğiniz zaman başka bir kopyasına erişerek bütün bu zahmetli işlerden kurtulabilirsiniz. SMS Backup & Restore uygulamasını kullanmayı tercih ederek saniyeler içinde bütün SMS’lerinizin bir yedeğini alarak dahili hafızaya kaydedebilirsiniz. Özellikle daha sonra kaydettiğiniz bu yedeği Dropbox gibi bulut depolayıcılarla güvenli bir yerde saklana bilir.

Related posts

Leave a Comment